بررسي تاثير پديده ضربه قوچ در طرح هاي آبرساني با کاربري لوله هاي GRP (مطالعه موردي طرح آبرساني از سد آزادي به دشت حر استان کرمانشاه)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسي تاثير پديده ضربه قوچ در طرح هاي آبرساني با کاربري لوله هاي GRP (مطالعه موردي طرح آبرساني از سد آزادي به دشت حر استان کرمانشاه) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 17

نیاز روز افزون بشر به آب, با توجه به افزایش جمعیت و همچنین انفجار جمعیت امری حیاتی می باشد. در این بین کشور ایران باتوجه به برداشت بی رویه منابع آب, در حالت بحران بی آبی قرار گرفته است. لذا حفظ منابع آب از اهمیت بالایی برخورداراست دراین بین روش های سنتی انتقال آب (استفاده از کانال های روباز و. ...) جای خود را به روشهای نوینی مانند استفاده از لوله جهتآبرسانی داده است که این روشها علاوه بر هزینه کمتر, دارای مزایای فنی بسیاری می باشد که از آن جمله افزایش راندمان انتقال,کاهش میزان هدر رفت آب, و اصول پدافند غیرعامل را نام برد.. در این بین استفاده از لوله های GRP در 30 ساله اخیر علی الخصوص افزایش چشم گیری داشته است. اگر چه عمر استفاده از این لوله ها در کشور در حین 35 سال می رسد اما کارایی اینلوله های مهندسی روز به روز فرا گیرتر شده و به جایگاه واقعی خود در کشور نزدیک می گردد با توجه به همت بسیار بالایمدیریت صحیح و آگاهانه برخی از تولید کنندگان این محصولات در کشور استفاده بهینه و کلان از این تیپ لوله ها در حالافزایش است. شرکت فراسان به عنوان پرچمدار این صنعت در این زمینه تلاش های بی وقفه ای را جهت بروز رسانی و افزایشکیفیت لوله ها را انجام داده و توانسته در این زمینه به پیشرفتهای مهم نایل آید. یکی از نکات بسیار مهم در زمینه کاربریلوله های GRP در مقایسه با سایر لوله ها نا آگاهی و کم آگاهی برخی از مشتریان نسبت به این لوله ها و محصولات می باشد که همیشه دغدغه کارفرمایان و مشاوران می باشد. در این مقاله سعی و تلاش شده است که علاوه بر معرفی صحیح لوله های GRP و کاربری آن ها در مقایسه با سایر لوله ها, به بحث در مورد کنترل ضربه قوچ در این نوع لوله ها پرداخته شود. در این راستا بصورتموردی به طرح انتقال آب از سد آزادی به دشت حر بعنوان یکی از پروژه های پر اهمیت انتقال آب کشور پرداخته شده است نهایتامقایسه ای بین کنترل و تاثیر ضربه قوچ بین لوله های GRP و لوله های فراسان ارایه گردد.

لینک کمکی