شبيه سازي مبدل حرارتي E-106 105 واحد بازيابي گاز اتان در پالايشگاه گازي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي با بهره گيري از نرم افزار + Aspen HTFS

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن شبيه سازي مبدل حرارتي E-106 105 واحد بازيابي گاز اتان در پالايشگاه گازي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي با بهره گيري از نرم افزار + Aspen HTFS :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 20

بی شک مبدل های حرارتی اجزای جدایی ناپذیر و پرکاربرد صنعت هستند. این تجهیزات به طورگسترده در صنایع تهویه مطبوع, صنایع غذایی, الکترونیک, خودرو, نفت و گاز, فرآیندهای شیمیایی وبسیاری از صنایع دیگر استفاده می شوند. فرایند کلی که در مبدل ها رخ می دهد, انتقال حرارت از سیالبا دمای بزرگ تر به سیالی با دمای کوچک تر است, ولی همین مفهوم ساده موجب پدید آمدن انواعفراوانی از مبدل ها شده که برای نمونه می توان از مبدل های دو لوله ای, لوله پوسته, سرمایش با هوا,لوله مارپیچی, صفحه ای, چگالنده, تبخیرکننده و برج های خنک کننده یاد کرد. در مقاله پیش رویشبیه سازی مبدل مورد مطالعه یعنی مبدل حرارتی پوسته لوله E-106 105 واحد بازیابی گاز اتان درپالایشگاه گازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی , با استفاده از نرم افزار Aspen Hetran که از زیرمجموعه های +Aspen HTFS می باشد, صورت می پذیرد. تعیین هزینه ساخت مبدل حرارتی از مواردمهم انجام شده در این مقاله می باشد, شایان ذکر است قیمت ساخت مبدل با استفاده از نرم افزارAspen Qchex به مقدار 42700 دلار آمریکا برآورد گردید.

لینک کمکی