واحد بازيابي گاز اتان در پالايشگاه E-106 105 طراحي مجدد مبدل حرارتي گازي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي با هدف بهره وري اقتصادي و کاهش هزينه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن واحد بازيابي گاز اتان در پالايشگاه E-106 105 طراحي مجدد مبدل حرارتي گازي فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي با هدف بهره وري اقتصادي و کاهش هزينه :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 24

مبدل حرارتی وسیله ای است که برای انتقال حرارت موثر بین دو یا چند سیال ساخته شده است که در آندو سیال توسط یک دیواره از هم جدا شدهاند, بنابراین دو سیال هیچ وقت در همدیگر مخلوط نمی گردند.بیشترین استفاده مبدلهای حرارتی در: حرارت دادن های فضایی, یخچال ها, تهویه مطبوع, تجهیزات قدرت,واحدهای پتروشیمی, پالایشگاه ها و تصفیه گازهای طبیعی می باشد. مبدل های حرارتی موجود در صنایع وکارخانجات به خصوص صنایع نفت, گاز و پتروشیمی, معمولا از نوع پوسته و لوله (Shell & Tube) می باشند. از مزایای این مبدل ها می توان به سطح تماس زیاد در حجم کم, طرح مکانیکی خوب و توزیع یکنواختفشار و راحتی تمیز کردن آنها اشاره کرد. در این مقاله به بررسی تغییر پارامترهای ساختاری با هدفکاهش هزینه ساخت در مبدل حرارتی پوسته لوله E-106 105 واحد بازیابی گاز اتان در پالایشگاه گازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی, پرداخته می شود. جهت انجام این امر ابتدا تک تک اجزای مهم ساختاری مبدل حرارتی E-106 105, به صورت مجزا و مفصل از لحاظ اقتصادی و شرایط عملیاتی مورد بررسی قرار گرفته و سپس با توجه به نوع بهینه هر جز , مبدل حرارتی جدیدی طراحی و شبیه سازی می گردد. با تعیین قیمت مبدل جدید طراحی شده مشخص می گردد هزینه ساخت مبدل پوسته لوله E-106 105نسبت به مبدل موجود با 28 % کاهش مواجه می گردند, این کاهش هزینه در حالی رخ می دهد کهمبدل جدید قادر به تامین دماهای خروجی مورد نظرمی باشد و مهم تر از آن مبدل پیشنهادی از لحاظشرایط عملیاتی نیز نظیر افت فشار هر دو سمت, ضریب انتقال حرارت, ارتعاشات و ... مشکلی نداشته وامکان ساخت آن ها با توجه به استانداردهای مبدل های حرارتی پوسته لوله (TEMA) کاملا میسر می باشد.

لینک کمکی